Kapitalny początek Rosjan! Najwyższe zwycięstwo w meczu otwarcia w historii! [VIDEO]

Shutterstock
To była kapitalna inauguracja mistrzostw świata dla gospodarzy. Rosja rozbiła Arabię Saudyjską 5:0 w meczu otwarcia mundialu.
Pierwszy gol na mundialu padł w 12 minucie. Gołowin dośrodkował idealnie w pole karne, do piłki najwyżej wyszedł Gazinski, który strzałem głową pokonał golkipera rywali.
Podopieczni Czerczesowa podwyższyli prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy. Świetną akcję przeprowadził Czeryszew, który kilka minut wcześniej zmienił kontuzjowanego Dzagojewa. Rosjanin otrzymał piłkę w polu karnym, jednym zwodem położył dwóch rywali i kopnął nie do obrony pod poprzeczkę.
W 71 minucie mieliśmy 3:0. Na listę strzelców wpisał się Dziuba, który na boisku pojawił się raptem minutę wcześniej. Znowu kapitalną centrą popisał się Gołowin. Idealnie dośrodkował na głowę wspominanego Dziuby, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.
W doliczonym czasie gry Saudyjczyków dobili Czeryszew i Gołowin. Pierwszy popisał się przepięknym strzałem z pola karnego, nie dając szans golkiperowi rywali.
Drugi chwilę później kapitalnym strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik spotkania.