Kapitalny pościg Radwańskiej, jest półfinał!

pdrocha / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska wygrała z Angelique Kerber w ćwierćfinale China Open 6:1, 6:4.

Krakowianka osiągnęła ogromną przewagę już w pierwszym secie. Pozwoliła rywalce na wygranie zaledwie jednego gema, ale od stanu 1-1 punkty zdobywała wyłącznie Polka. Dwa przełamania, świetna gra przy własnym serwisie i wyglądało na to, że mecz skończy się bardzo szybko wyraźnym zwycięstwem naszej reprezentantki.

Tak się jednak nie stało. W drugiej partii role się odwróciły: to Kerber odskoczyła dzięki własnym podaniom i przełamaniu. Wynik 0-3 nie napawał optymizmem, ale potem Radwańska rzuciła się w fantastyczną pogoń: wygrała pięć kolejnych gemów!

Przy stanie 5-3 wreszcie punkt zdobyła Kerber, ale decydujący serwis był w rękach Radwańskiej. I Polka zagrała go świetnie, wygrywając tego gema do 30, a cały mecz w dwóch setach.

Tym samym Radwańska jest już w półfinale pekińskiego turnieju.