Karol Linetty uratowany przez system VAR. Polak zobaczył czerwoną kartkę, ale sędzia zmienił decyzję

Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com
Sampdoria Genua wygrała u siebie z Hellas Werona 2:1 (0:1) w niedzielnym meczu 26. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Comunale Luigi Ferraris w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Bartosz Bereszyński, natomiast wśród gości od początku grał Paweł Dawidowicz.
Po godzinie gry w ekipie z portowego miasta zaprezentował się również Karol Linetty, który w doliczonym czasie gry został początkowo ukarany czerwoną kartką za ostre wejście od tyłu w nogi rywala. Sytuacja trafiła pod analizę sędziów VAR, a ci zasugerowali zmianę decyzji. Polak ostatecznie zobaczył żółtą kartkę.
Prowadzenie beniaminkowi zapewnił z bliska niespełna kwadrans przed przerwą Mattia Zaccagni. Trzynaście minut przed końcem wyrównał płaskim strzałem przy słupku Fabio Quagliarella, który dziewięć minut później wykorzystał również podyktowany rzut karny podyktowany za faul Pawła Dawidowicza.
"Blucherchiati" po siódmym zwycięstwie w sezonie awansowali na szesnaste miejsce w tabeli. "Gialloblu" natomiast doznali ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na ósmej lokacie w klasyfikacji.