Karol Linetty z golem i asystą w Serie A! Polak nie dał szans bramkarzowi rywali [WIDEO]

Gennaro Di Rosa / shutterstock.com
UC Sampdoria wygrała z Brescią Calcio 5:1 (2:1) w meczu 19. kolejki Serie A. W zespole gospodarzy zagrali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, który strzelił gola i zaliczył asystę.

W pierwszej jedenastce gospodarzy na to spotkanie znalazło się dwóch Polaków: Karol Linetty i Bartosz Bereszyński.
Ten pierwszy swój pobyt na murawie okrasił golem i asystą. W 34. minucie polski pomocnik przejął piłkę w polu karnym i od razu zdecydował się na strzał, nie dając szans bramkarzowi rywali.
Dla 24-latka to pierwszy gol w tym sezonie Serie A.
W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jankto. Czechowi asystował Karol Linetty, który popisał się dokładnym zagraniem z prawej strony boiska.
Mecz zakończył się wynikiem 5:1. W 68. minucie rzut karny wykorzystał Fabio Quagliarella. Jedenaście minut później Gianluca Caprari po strzale głową podwyższył prowadzenie na 4:1. Rezultat na 5:1 ustalił w doliczonym czasie gry Quagliarella. Doświadczony napastnik tym razem przelobował golkipera w sytuacji sam na sam. Dla przyjezdnych trafił Chancellor.
W tabeli Serie A UC Sampdoria oddaliła się od strefy spadkowej, jest na 16. miejscu z dorobkiem 19 punktów.
Brescia Calcio zajmuje przedostatnią, 19. lokatę, ma na koncie 14 punktów.
Daniel Makarewicz12 Jan 2020 · 15:41