Karol Świderski świetnie wykończył akcję PAOK-u Saloniki. Polak z jedenastym golem w sezonie [WIDEO]

Karol Świderski świetnie wykończył akcję PAOK-u. Polak z jedenastym golem w sezonie [WIDEO]
Karol Świderski otworzył wynik spotkania między Asterasem Tripolis oraz PAOK-iem Saloniki, trafiając do siatki w 56. minucie ligowego spotkania. Dla Polaka była to jedenasta bramka w obecnych rozgrywkach. Jego drużyna tylko zremisowała jednak na terenie rywala 1:1.
Niedawno Karol Świderski zaliczył debiut i pierwszego gola w reprezentacji Polski, a teraz walczy już z PAOK-iem Saloniki o podium ligi greckiej. Po mistrzostwo kraju pewnie zmierza Olympiakos Pireus, ale za plecami tego zespołu panuje bardzo duży tłok.
W wyjazdowym meczu przeciwko Asterasowi Tripolis Polak wyszedł w podstawowej jedenastce. Na pierwsze trafienie w meczu musieliśmy poczekać do drugiej połowy.
W 56. minucie to właśnie napastnik naszej kadry otworzył wynik spotkania, bardzo ładnie kończąc akcję całego zespołu. Do będącego w polu karnym Polaka zagrał Douglas.
Świderski dobrze przyjął sobie piłkę, od razu wystawiając ją sobie na strzał. Obrócił się w stronę bramki, zwodząc obrońcę i huknął nie do obrony.
Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wylądowała w siatce. Był to jedenasty gol 24-latka w obecnych rozgrywkach ligi greckiej.
Radość PAOK-u z prowadzenia nie trwała jednak długo. W 65. minucie do wyrównania doprowadził Juan Manafo. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.
Po remisie 1:1 PAOK zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma trzy "oczka" straty do drugiego Arisu i tyle samo punktów co czwarty AEK Ateny.
Maciej Pietrasik11 Apr 2021 · 17:49