Katastrofa Argentyny na Copa America. Drugi mecz bez zwycięstwa i ostatnie miejsce w grupie! [WIDEO]

Alizada Studios / shutterestock.com
Kolejny słaby mecz Argentyny na Copa America. Drużyna Leo Messiego tylko zremisowała z Paragwajem 1:1.
Argentyńczycy znów mieli olbrzymie problemy z wypracowaniem sobie okazji bramkowej. Większego zagrożenia nie stwarzał nawet Leo Messi, którego strzały z łatwością bronił Roberto Fernandez.
Paragwajczycy czekali na swój moment. Ten nadszedł w 37. minucie. Na rajd lewą stroną boiska zdecydował się Miguel Almiron i dośrodkował niemal z linii końcowej. Jego zagranie wykończył Richard Sanchez.
Argentyna próbowała gonić wynik. Na początku drugiej połowy świetną okazję do zdobycia bramki miał Lautaro Martinez, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Na tym jednak nie zakończyła się cała akcja. Sędzia po analizie VAR uznał, że na jej wcześniejszym etapie jeden z piłkarzy Paragwaju zagrał ręką w polu karnym i podyktował jedenastkę. Na gola pewnym strzałem zamienił ją Messi.
W 61. minucie szansę na drugiego gola mieli Paragwajczycy, którzy otrzymali rzut karny za faul Nicolasa Otamendiego na Derlisie Gonzalezie. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale jego uderzenie obronił Franco Armani. Do końca gry wynik już się nie zmienił.
Argentyńczycy po dwóch kolejkach zamykają tabelę swojej grupy, ale nie stracili jeszcze szans na awans do kolejnej rundy. W ostatniej kolejce zagrają z Katarem.
Kamil Kaczmarek20 Jun 2019 · 07:53
Źródło: polsatsport.pl