Katastrofa Piasta Gliwice! Mistrz Polski pogrążony przez piłkarzy niechcianych w Ekstraklasie [WIDEO]

Dziurek / shutterstock.com
Piast Gliwice odpadł z Ligi Europy! Zadecydowała o tym porażka mistrzów Polski z łotewskim klubem Riga FC 1:2.
Piast do rewanżu przystępował ze skromną zaliczką z pierwszego meczu - u siebie piłkarze Waldemara Fornalika wygrali 3:2. Mogli wyżej, ale... sami sprezentowali rywalom dwa gole. Drogo zapłacili za to po tygodniu.
Rewanż rozpoczął się jeszcze po ich myśli. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Jorge Felix.
Gliwiczanie z prowadzenia cieszyli się tylko przez sześć minut. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Petersons.
Na początku drugiej połowy dobrą okazję do zdobycia gola miał Felix, ale trafił prosto w bramkarza. Później przewagę zdobyli gospodarzy, którzy momentami zmuszali graczy Piasta do rozpaczliwej obrony. Mistrzowie Polski dodatkowo mieli problem z przejęciem inicjatywy, uspokojeniem gry i stworzeniem poważniejszego zagrożenia w polu karnym zespołu z Rygi. Najlepszą okazję miał Patryk Dziczek, ale jego strzał został zablokowany.
W 83. minucie Riga FC strzeliła decydującego gola. Kamil Biliński skierował piłkę do pustej bramki po podaniu Denissa Rakelsa. Decydującego gola wypracowali więc piłkarze, z których w ubiegłym roku zrezygnowały kluby z Ekstraklasy. Biliński nie poradził sobie w Wiśle Płock, Rakelsa nie chciała już Cracovia.
Piast nie był w stanie na to odpowiedzieć i pożegnał się z europejskimi pucharami.
Kamil Kaczmarek01 Aug 2019 · 20:24