Kiepskie popołudnie Polaków w Bundeslidze. RB Lipsk wygrywa w meczu na szczycie [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Krzysztof Piątek zagrał tylko 12 minut w przegranym przez Herthę Berlin spotkaniu czwartej kolejki Bundesligi ze Stuttgartem. Czystego konta nie zachował tym razem Rafał Gikiewicz, a jego Augsburg przegrał z RB Lipsk.
Napastnik reprezentacji Polski rozpoczął na ławce rezerwowych domowy mecz swojej drużyny przeciwko beniaminkowi Bundesligi. Mimo że Hertha przegrywała w nim już od dziewiątej minuty gry, Piątek pojawił się na boisku dopiero w końcówce i nie odmienił losów rywalizacji.
W zespole gości, który zwyciężył w Berlinie 2:0, jeszcze później, bo w 89. minucie zameldował się na placu gry Marcin Kamiński.
W pojedynku na szczycie tabeli Bundesligi RB Lipsk pokonał na wyjeździe 2:0 Augsburg po golach Angelino oraz Yussufa Poulsena.
Pełny mecz w drużynie gospodarzy rozegrał Rafał Gikiewicz, który nie zawinił przy utracie żadnej z bramek.
Przy pierwszym trafieniu dla Lipska nie popisał się za to konkurent rezerwowego= na początku sezonu Roberta Gumnego - prawy obrońca, Raphael Framberger.
Dla Augsburga to pierwsza przegrana w tym sezonie.
W innym sobotnim meczu Bundesligi Borussia Dortmund wygrała 1:0 z Hoffenheim, który zagrał bez najlepszego strzelca niemieckiej ekstraklasy, Andreja Kramaricia.
Kluczowe role w decydującej akcji tego spotkania odegrali rezerwowi Marco Reus i Erling Haaland.
W pozostałych popołudniowych spotkaniach Bundesligi Bayer Leverkusen zwyciężył 1:0 w Mainz, a Freiburg zremisował 1:1 z Werderem Brema.