Klęska Anderlechtu w Brugii. Mistrz Belgii rozgromiony

Kostas Koutsaftikis/Shutterstock
Club Brugge KV rozbił przed własną publicznością Anderlecht Bruksela 5:0 (2:0) w szlagierowym meczu 19. kolejki belgijskiej Jupiler Pro League.
Na Jan Breydel Stadion w ekipie gości zabrakło zawieszonego za czerwoną kartkę Łukasza Teodorczyka. Dwubramkowe prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnił w doliczonym czasie pierwszej połowy Malijczyk Abdoulay Diaby.
Niespełna kwadrans po zmianie stron podwyższył z rzutu karnego Holender Ruud Vormer. Siedemnaście minut przed końcem kolejną "jedenastkę" wykorzystał Jelle Vossen i zrobiło się 4:0. Obrońców tytułu pogrążył jeszcze trzy minuty przed końcem Hans Vanaken.
Dzięki piętnastej wygranej w sezonie zespół z Flandrii umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Stołeczne "Fiołki" doznały natomiast drugiej porażki z rzędu i pozostały na trzeciej lokacie. Obie drużyny dzieli już trzynaście punktów.