Klęska Atletico Madryt. Espanyol rozbił ekipę Diego Simeone

Shutterstock
Espanyol Barcelona pokonał u siebie Atletico Madryt 3:0 (1:0) w drugim sobotnim spotkaniu 36. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na RCDE Stadium gospodarze objęli prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to niefortunnie skierował piłkę z bliska do własnej bramki Urugwajczyk Diego Godin.
Siedem minut po zmianie stron podwyższył w sytuacji sam na sam Borja Iglesias, któremu świetnie zagrywał na czystą pozycję Oscar Melendo. "Rojiblancos" pogrążył jeszcze minutę przed końcem Borja Iglesias, wykorzystując tym razem podyktowany rzut karny.
"Papużki" po dwunastym zwycięstwie w sezonie przesunęły się na ósmą lokatę w tabeli. Podopieczni Diego Simeone doznali natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostaną na drugim miejscu w klasyfikacji.