Klęska Borussii Dortmund na zakończenie sezonu. Hoffenheim rozbiło zespół Piszczka

Christian Bertrand / Shutterstock.com
Porażką zakończyli zmagania w sezonie 2019/2020 gracze Borussii Dortmund. Ekipa ta z Łukaszem Piszczkiem w składzie przegrała z Hoffenheim 0:4 (0:2) w meczu 34. kolejki Bundesligi.
Już przed pierwszym gwizdkiem było oczywiste, że zawodnicy z Dortmundu nie zdołają awansować na pierwsze miejsce w tabeli ani też są zagrożeni spadkiem na najniższy stopień podium.
Mając na uwadze wynik zakończonego spotkania, można przyjąć, że graczom Borussii ciężko było zmobilizować się na to starcie. W efekcie polegli aż 0:4.
Po pierwszej połowie zespół gości miał dwubramkową zaliczkę. Oba trafienia zanotował Andrej Kramarić.
Jeśli ktoś w przerwie spotkania liczył, że po wznowieniu gry gospodarze ruszą do odrabiania strat, srodze się zawiódł. W ciągu pięciu minut goście dołożyli kolejne dwie bramki.
Ponownie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kramarić. Najpierw skompletował hat-tricka, a następnie zdobył czwartego gola po uderzeniu z rzutu karnego podyktowanego po faulu Matsa Hummelsa.
Ostatecznie Borussia Dortmund przegrała aż 0:4. W wyjściowym składzie gospodarzy pojawił się Łukasz Piszczek, który pełnił funkcję kapitana.