Klich zapewnił wygraną Utrecht, AZ rozgromił Zwolle, Parzyszek na ławce

Tomasz Bidermann / shutterstock.com
FC Utrecht pokonał u siebie VVV Venlo 1:0 (0:0) w meczu 34. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Galgenwaard Stadion zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył dziewiętnaście minut przed końcem płaskim strzałem sprzed linii pola karnego Mateusz Klich. Dzięki tej wygranej trzykrotni zdobywcy Pucharu Holandii umocnili się na piątej lokacie w tabeli i zagrają jeszcze w barażach o Ligę Europy.
Beniaminek z Limburgii natomiast doznał piątej porażki z rzędu i pozostał na piętnastej lokacie, gwarantującej jeszcze utrzymanie w elicie.
W innym niedzielnym meczu ostatniej serii AlkmaarZaanstreek rozbił przed własną publicznością PEC Zwolle 6:0 (1:0). Na AFAS Stadion całe zawody na ławce rezerwowych gości spędził Piotr Parzyszek.
Trzykrotnie golkipera rywali zaskoczył Alireza Jahanbakhsh, a oprócz Irańczyka na listę strzelców wpisali się również Norweg Fredrik Midtsjo i również dwukrotnie Wout Weghorst, który potrzebował na dublet zaledwie dwie minuty.
Podopieczni Johna van den Broma przypieczętowali w ten sposób trzecie miejsce w tabeli i zagrają w fazie grupowej Ligi Europy, podobnie jak czwarty Feyenoord Rotterdam. "Blauwvingers" natomiast po trzeciej przegranej z rzędu spadli na dziewiątą lokatę.
Mistrzostwo wcześniej zapewniło sobie PSV Eindhoven, natomiast tytuł wicemistrzów zachował Ajax Amsterdam. Obie drużyny zagrają w eliminacjach Ligi Mistrzów.
* * * * * *
Wyniki pozostałych meczów 34. kolejki Eredivisie:
Roda Kerkrade - ADO Den Haag 2:3 (0:3)

Bramki: Schahin 56, Gustafson 61-karny - Johnsen 3, 34, Immers 23.
SC Heerenveen - Feyenoord Rotterdam 2:3 (0:2)

Bramki: Bruijn 79, van der Heijden 80-samobójcza - Berghuis 10, 41, Basacikoglu 90.
Sparta Rotterdam - Heracles Almelo 2:5 (1:0)

Bramki: Friday 25, Spierings 50 - Peterson 26, Vermeij 61, 90+2 Breukers 78, Gladon 90+1.
Willem II Tilburg - Vitesse Arnhem 2:2 (1:0)

Bramki: Tsimikas 29, Rienstra 70 - Miazga 63, Matavz 83.
Twente Enschede - NAC Breda 1:1 (1:1)

Bramki: George 39 - Koch 16.
PSV Eindhoven - FC Groningen 0:0.
SBV Excelsior - Ajax Amsterdam 1:2 (1:0)

Bramki: De Ligt 20-samobójcza - Kluivert 48, Dolberg 53-karny.