KMŚ 2017: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Sarmayeh Bank

Dziurek/Shutterstock
Trwa 1. kolejka grupy A Klubowych Mistrzostw Świata 2017 w siatkówce. W pierwszym spotkaniu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z irańskim Sarmayeh Bank 3:2.
Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla polskiej drużyny. Zawodnicy ZAKSY nie mogli poradzić sobie z blokiem drużyny z Iranu. Pierwszego seta ekipa z Kędzierzyna-Koźla przegrała w stosunku 19:25.
W drugim secie sytuacja nie uległa zmianie. Siatkarze lidera PlusLigi byli nieporadni w ataku i znów okazali się gorsi od rywali. Tym razem set zakończył się wynikiem 20:25.
W trzecim secie nastąpiło odrodzenie polskiej drużyny. ZAKSA zaczęła grać na poziomie, do jakiego przyzwyczaiła swoich kibiców w ostatnich miesiącach. Polska ekipa wygrała najpierw 25:16, potem 31:29. O wyniku spotkania decydował tie-break.
W piątym secie siatkarze ZAKSY wykazali się większym doświadczeniem i wygrali 17:15, a całe spotkanie 3:2.
***
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Sarmayeh Bank Volleyball Club 3:2 (19:25, 20:25, 25:16, 31:29, 17:15)