Kołecki ze złotym medalem olimpijskim z Pekinu. Rywal zdyskwalifikowany za doping

MediaPictures.pl/Shutterstock
Międzynarodowy Komitet Olimpijski oficjalnie potwierdził, że Szymon Kołecki otrzyma złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie w podnoszeniu ciężarów.
Po 9 latach od rozegrania zawodów dokonano korekty wyników w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 94 kg podczas igrzysk w Pekinie. Wówczas pierwsze miejsce w tej konkurencji zajął Ilja Iljin, jednak w organizmie Kazacha wykryto środki dopingujące, przez co został zdyskwalifikowany.
W związku z tym Szymon Kołecki, który pierwotnie został sklasyfikowany na drugiej pozycji, został przesunięty na najwyższym stopień podium. Kołecki został poproszony o odesłanie do Lozanny srebrnego medalu oraz dyplomu za drugie miejsce. W najbliższym czasie Polak otrzyma nagrody za pierwsze miejsce.
Do tej pory największym sukcesem Kołeckiego był srebrny medal wywalczony podczas igrzysk olimpijskich w Sydney w 2000 roku.
Źródło: sportowefakty.pl