Kolejna duża wpadka Bayernu Monachium! Mistrzowie Niemiec bez wygranej z rywalem ze strefy spadkowej [WIDEO]

Screen z Twittera
Bayern Monachium nie zdołał zrehabilitować się za zeszłotygodniową porażkę z Mainz. Mistrzowie Niemiec jedynie zremisowali na własnym boisku z VfB Stuttgart 2:2. Fatalny mecz zaliczył Tanguy Nianzou.
Podopieczni Juliana Nagelsmanna po zdobyciu mistrzostwa Niemiec mocno spuścili z tonu. Piłkarze "Die Roten" byli mocno krytykowani za to, że po fatalnym meczu z Mainz udali się na krótkie wakacje.
Szkoleniowiec Bayernu zapewniał, że jego podopieczni nie odpuszczą spotkania z VfB Stuttgart, lecz goście od początku pokazali, że nie boją się teoretycznie silniejszego rywala. Już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Tiago Tomasa.
Błyskawicznie odpowiedzieć mógł na to Thomas Mueller, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Później reprezentanta Niemiec w innej sytuacji zatrzymał natomiast bramkarz Stuttgartu.
Pod koniec pierwszej połowy gospodarze wreszcie nacisnęli na rywali w taki sposób, że trafili do siatki. Najpierw do własnej bramki piłkę skierował Mavropanos, a po chwili prowadzenie Bayernowi dał Thomas Mueller.
Wówczas wydawało się, że monachijczycy w drugiej połowie dopełnią formalności. Tak się jednak nie stało - wręcz przeciwnie, Stuttgart doprowadził do wyrównania za sprawą Kalajdzicia. Po raz drugi przy golu dla rywali fatalnie zachował się Tanguy Nianzou.
Napastnik gości mógł skompletować błyskawiczny dublet, ale za drugim razem zatrzymał go Manuel Neuer. W końcówce dwie dobre szanse na gola miał natomiast Robert Lewandowski.
Polak przez długi czas był niewidoczny, lecz później mógł dać swojemu zespołowi zwycięstwo. Dwukrotnie lepszy od niego był jednak Florian Mueller, raz zbijając piłkę na poprzeczkę.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W efekcie Stuttgart wciąż ma szanse na bezpośrednie utrzymanie w Bundeslidze. Bayern z końcówki sezonu z pewnością nie może być natomiast zadowolony. W doliczonym czasie gry z boiska wyleciał jeszcze Kingsley Coman.
Maciej Pietrasik08 May 2022 · 19:25