Kolejna porażka Los Angeles Lakers

Los Angeles Lakers przegrali u siebie po dogrywce z San Antonio Spurs 142:143 w poniedziałkowym meczu NBA. To trzecia kolejna porażka drużyny z Kalifornii w rozgrywkach.
Po przenosinach LeBrona Jamesa do Jeziorowców ich kibice oczekiwali zupełnie innego startu sezonu. Tymczasem "Król" dopiero drugi raz w swojej karierze notuje start rozgrywek od trzech przegranych.
Spotkanie było dość szalone. Jeszcze na 1:04 przed końcem czwartej kwarty to Ostrogi miały aż osiem punktów przewagi. Wtedy nastąpił niesamowity pościg Lakers z szalonym rzutem zza łuku Jamesa na wagę remisu.
W dodatkowych pięciu minutach gry, to gospodarze wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i wydawało się, że sięgną po pierwszej zwycięstwo w rozgrywkach. Wtedy jednak najpierw "3" trafił Rudy Gay i strata drużyny z Teksasu zmalała do zaledwie jednego punktu. Następnie James zmarnował dwa rzuty osobiste, a po chwili z dystansu trafił Patty Mills i to goście byli na punktowym prowadzeniu. Ostatnia akcja należała do Jamesa, lecz ten spudłował na 2,4 sekundy przed końcową syreną.
37 punktów, 10 zbiórek i pięć asyst w ekipie Ostróg miał LaMarcus Aldridge. Świetnie spisał się również DeMar DeRozan, notując 32 "oczka", zbierając osiem piłek na tablicach i mają 14 kluczowych podań. Podopieczni Gregga Popovicha zajmują siódme miejsce w Konferencji Zachodniej z dwoma zwycięstwami i jedną porażkę. W następnym meczu zmierzą się we własnej hali z Indianą Pacers.
Kyle Kuzma rzucił dla Jeziorowców 37 punktów i miał osiem zbiórek. James zebrał tyle samo piłek na tablicach i zdobył łącznie 32 "oczka". - To nie jest zniechęcające. Wiem na co mnie stać. To jest proces, który muszę przejść i będzie dobrze. Nie przyszedłem tutaj z myślą, że wszystko od razu będzie się układało. To jest proces i ja to rozumiem - powiedział James, cytowany przez "CBS Sports".
Drużyna prowadzona przez Luke'a Waltona plasuje się na 14. pozycji z trzema porażkami. Lakers w kolejnym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z Phoenix Suns.