Kolejna porażka Lyonu w lidze

Philippe, wikipedia
Olympique Lyon przegrał na wyjeździe 1:2 z GFC Ajaccio w spotkaniu 19. kolejki ligi francuskiej. Dla gości była to trzecia porażka z rzędu.

Pierwszego gola korsykański zespół strzelił w 32. minucie gry. Mohamed Larbi pod polem karnym rywali minął zwodem Maxime Gonalonsa, a później strzałem po ziemi zaskoczył Anthony'ego Lopesa. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 67. minucie spotkania, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Wynik na 2:1 ustalił pięć minut później Clement Grenier.

Dzięki wygranej GFC Ajaccio awansowało na dwunaste miejsce w tabeli. Piłkarze Thierry'ego Laurey'a mają na swoim koncie o dwa punkty mniej niż Olympique Lyon.

W następnej kolejce Ligue 1 klub ze Stade de Gerland zmierzy się z Troyes. Spotkanie odbędzie się 9 stycznia. Tego samego dnia GFC Ajaccio zagra z AS Monaco.