Kolejna porażka Monaco! Klub Glika blisko dna tabeli

Shutterstock
Racing Strasbourg pokonał u siebie AS Monaco 2:1 (1:0) w sobotnim meczu 10. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade de la Meinau całe zawody w szeregach gości zaliczył Kamil Glik.
Prowadzenie gospodarzom zapewnił po siedemnastu minutach gry sytuacyjnym uderzeniem głową Adrien Thomasson. Spory błąd przy interwencji popełnił jednak Senegalczyk Seydou Sy.
Grających w osłabieniu w końcówce wicemistrzów Francji pogrążył jeszcze pięć minut przed końcem Lebo Mothiba. Reprezentant RPA wykorzystał sytuację sam na sam po świetnie wyprowadzonym kontrataku. Cztery minuty później rozmiary przegranej przyjezdnych zmniejszył tylko z rzutu karnego Belg Youri Tielemans.
Dzięki czwartej wygranej w sezonie zespół z Alzacji awansował na szóste miejsce w tabeli. Drużyna z Księstwa, którą po raz pierwszy prowadził Thierry Henry, doznała natomiast czwartej z rzędu porażki i spadła na przedostatnią lokatę w klasyfikacji.