Kolejna porażka PSG! Pięć goli w Montpellier

daykung/Shutterstock
HSC Montpellier wygrało u siebie z Paris Saint-Germain 3:2 w 34. kolejce Ligue 1. Dla gości to trzecia porażka w czterech ostatnich meczach ligowych.
W pierwszej połowie piłkarze obu zespołów skierowali piłkę do własnych bramek. Najpierw niefortunnie interweniował Ambroise Oyongo i goście prowadzili 1:0, ale w 21. minucie pomylił się Presnel Kimpembe.
Po nieco ponad godzinie gry paryżanie ponownie wygrywali. Marquinhos wywalczył piłkę na linii polarnego, a ta trafił do Angela Di Marii, który wykorzystał sytuację sam na sam.
Końcówka należała jednak do gospodarzy. W 80. minucie Andy Delort wbiegł w pole karne i zakończył skutecznie swoją akcję uderzeniem w długi róg.
Pięć minut później o wygranej drużyny z Oksytanii zdecydował Souleymane Camara, który wykorzystał fatalny błąd gości przy wznowieniu gry.
Dla HSC Montpellier to cenne zwycięstwo po którym awansowało na piąte miejsce z dorobkiem 54 punktów. Do pozycji gwarantującej grę w europejskich pucharach "La Paillade" brakuje pięciu "oczek".
PSG jest już pewne mistrzostwa Francji, prowadzi w tabeli, mając na koncie 84 punkty.