Kolejna porażka Realu Madryt! "Królewscy" polegli w Sewilli

Maxisport / Shutterstock.com
Sevilla FC pokonała u siebie Real Madryt 3:2 (2:0) w drugim środowym zaległym meczu 34. kolejki rozgrywek Primera Division.
Prowadzenie gospodarzom dał dwadzieścia minut przed przerwą Wissam Ben Yedder. Francuz wykorzystał sytuację sam na sam po zagraniu od Kolumbijczyka Luisa Muriela.
W ostatniej minucie pierwszej połowy podwyższył strzałem pod poprzeczkę Miguel Layun. Meksykaninowi przytomnie podawał w polu karnym Francuz Steven N'Zonzi. Sześć minut przed końcem na listę strzelców wpisał się Sergio Ramos, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki. Obrońca "Królewskich" wcześniej zmarnował także rzut karny.
Straty zespołu z Kastylii zmniejszył dwie minuty przed końcem głową Borja Mayoral, któremu precyzyjnie dośrodkował w pole karne Marco Asensio. Już w doliczonym czasie gry kontaktowe trafienie z "jedenastki" uzyskał Sergio Ramos, rehabilitując się za pomyłkę na początku drugiej połowy. Na więcej grającym bez swoich kilku gwiazd "Los Blancos" nie starczyło sił i czasu. Finaliści Ligi Mistrzów doznali w ten sposób szóstej porażki w sezonie i pozostali na trzeciej lokacie.
Zespół z Andaluzji natomiast wygrał szesnasty mecz w bieżących rozgrywkach i przesunął się na siódme miejsce w tabeli, gwarantujące jeszcze grę w eliminacjach Ligi Europy.