Kolejna porażka Selgros Lublin w Lidze Mistrzyń

Dziurek/Shutterstock
MKS Selgros Lublin przegrał z IF Savehof 24:27 w czwartej kolejce Ligi Mistrzyń w piłce ręcznej.

W pierwszym spotkaniu, które rozegrano kilkanaście dni temu w Lublinie, również lepsze były Szwedki - 34:21. Teraz porażka polskiego zespołu nie była tak duża, ale to czwarta przegrana mistrza Polski w tegorocznej Lidze Mistrzyń.

Polki dobrze rozpoczęły to spotkanie. Po początkowym remisie 3:3, zrobiło się 6:3 dla naszego zespołu. Rywalki zdołały jednak odrobić straty - 6:6 - a następnie wyszły na prowadzenie, 11:8, którego nie oddały do końca pierwszej połowy. Na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem 14:11 dla Savehof.

Druga połowa to próba odrabiania strat ze strony drużyny z Lublina. Z 16:17 zrobiło się 22:22, ale końcowe minuty należały do Szwedek. Kilka błędów piłkarek ręcznych Selgrosu sprawiło, że przeciwniczki wygrały spotkanie 27:24.

IK Sävehof - MKS Selgros Lublin 27:24 (14:11)