Kolejna porażka Stelmetu w Eurolidze

Sebastian Rzepiel, wikipedia
Stelmet BC Zielona Góra przegrał z Pinar Karsiyaka Izmir 66:77 w Eurolidze.

To było bardzo słabe spotkanie w wykonaniu polskiego zespołu. Pierwsze dwie kwarty nie były jeszcze złe. Stelmet najpierw przegrał pięcioma punktami - pierwsza kwarta 21:16 dla Izmiru - a potem trzema - 15:12.

Po przerwie wyglądało to jednak już tylko gorzej. W trzeciej kwarcie przewaga rywali sięgała 20 puntów. Koszykarze Stelmetu grali wolno i statycznie, podczas gdy przeciwnik z każdą minutą był coraz skuteczniejszy. Czwarta kwarta zmniejszyła nieco rozmiar porażki i była to jedyna, w której zespół z Zielonej Góry był lepszy - wygrał ją 25:20. W całym meczu jednak przegrał dosyć wyraźnie 66:77.

Pinar Karsiyaka Izmir - Stelmet BC Zielona Góra 77:66 (21:16, 15:12, 21:13, 20:25)

Pinar Karsiyaka: Iverson 15, Altintig 13, Gabriel 12, Regland 12, Palacios 10, Gonlum 5, Sipahi 4, Baygul 3, Carter 3, Koc 0, Senturk 0.

Stelmet BC: Djurisić 16, Koszarek 13, Moldoveanu 13, Bost 7, Ponitka 6, Zamojski 6, Szewczyk 4, Hrycaniuk 1, Gruszecki 0.
Źródło: sportowefakty.wp.pl