Kolejna porażka Valencii, tym razem z Las Palmas na wyjeździe

Piłkarze UD Las Palmas pokonali u siebie Valencia CF 2:1 (0:1) w drugim sobotnim spotkaniu 31. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio de Gran Canaria goście już po trzech minutach gry objęli prowadzenie, za sprawą celnego trafienia Rodrigo. Wyrównał pięć minut po zmianie stron strzałem z rzutu karnego Jonathan Viera.

Losy konfrontacji rozstrzygnęły się niespełna kwadrans później, kiedy to niefortunnie piłkę skierował do własnej bramki Niemiec Shkodran Mustafi.

Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie i czwartej w pięciu ostatnich meczach, beniaminek z Wysp Kanaryjskich awansował na jedenaste miejsce w tabeli. "Nietoperze" natomiast doznały czwartej porażki z rzędu i spadły na piętnastą pozycję w klasyfikacji.