Kolejna porażka WBA. Jak zagrał Krychowiak? "Męczył się grą, którą prezentował jego zespół"

wba.co.uk
Southampton FC pokonało u siebie West Bromwich Albion 1:0 w meczu 9. kolejki angielskiej ekstraklasy. Grzegorz Krychowiak zaliczył przeciętne spotkanie.
Jedynego gola na St. Mary's Stadium strzelił Sofiane Boufal. Reprezentant Maroka w 85. minucie uderzał w prawy dolny róg i bez problemów pokonał bezradnego Bena Fostera.
Całe spotkanie w barwach ekipy gości rozegrał Grzegorz Krychowiak. To szósty ligowy występ reprezentanta Polski w tym sezonie.
Polski pomocnik starał się, jak mógł, by pomóc swojej drużynie. W 19. minucie Polak świetnie ruszył do przodu z piłką, by wyprowadzić kontrę, jednak został taktycznie sfaulowany przez rywala. Podobna sytuacja miała miejsce w 35. minucie. Polak dopadł do piłki przed swoim polem karnym i wystartował w stronę bramki rywala, jednak po chwili został podcięty przez Mario Leminę.
Krychowiak miał do wykonania dużo pracy w defensywie. Polski pomocnik doskakiwał w środku pola do rywali, utrudniając im przeprowadzenie składnej akcji. Polak dobrze się ustawiał, utrzymywał pozycję, przeszkadzał rywalom. Krychowiak zaliczył w sumie pięć odbiorów.
Drużyna WBA była wyraźnie nastawiona na utrzymanie bezbramkowego remisu i to odbiło się na grze Krychowiaka. Polak zagrał przyzwoicie w defensywie, a słabo w ofensywnie, zresztą jak cały zespół West Bromwich Albion. Polak niczym nie wyróżnił się na tle kolegów z drużyny.
Eksperci w studio Canal+ krytycznie ocenili grę Polaka. Według nich, "Krychowiak się męczył się grą, którą prezentował jego zespół. Polak dużo tracił na jakości w zespole West Bromwich Albion."
"Święci" zajmują 10. miejsce w tabeli Premier League, z kolei "The Baggies" plasują się na 13. pozycji.  Krychowiak wciąż pozostaje bez zwycięstwa od momentu dołączenia do angielskiego zespołu.