Kolejna wpadka FC Barcelony! Eksperymentalny skład nie wystarczył na pokonanie Osasuny [WIDEO]

Screen z Twittera
FC Barcelona w niedzielnym meczu 17. kolejki La Liga zremisowała 2:2 z Osasuną Pampeluna. Zdziesiątkowana kontuzjami "Blaugrana" długo prowadziła, ale ostatecznie nie zdołała sięgnąć po trzy punkty.
Xavi zmuszony był do wystawienia eksperymentalnej jedenastki, bo wielu jego podopiecznych ma duże problemy zdrowotne. Z tego względu od pierwszej minuty wystąpili choćby Luuk de Jong oraz Samuel Umtiti, dla którego był to pierwszy oficjalny mecz w całym sezonie.
W trudnym momencie drużynie pomogli jednak utalentowani nastolatkowie. To po ich akcji "Barca" wyszła na prowadzenie w 12. minucie spotkania. Gavi znakomicie obsłużył Nico, a ten wygrał pojedynek z bramkarzem.
Radość gości nie trwała jednak długo, bo Osasuna błyskawicznie doprowadziła do wyrównania. Niemal od razu odpowiedział David Garcia, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego.
Remis utrzymał się do przerwy. Barcelona miała spore problemy z wysokim pressingiem przeciwników. Odgwizdania rzutu karnego domagał się Luuk de Jong, ale gwizdek arbitra milczał.
Na początku drugiej części spotkania debiutanckiego gola w pierwszej drużynie Barcelony strzelił Abde Ezzalzouli. 19-latek skorzystał z dogrania Ousmane Dembele i cieszył się z trafienia. Gospodarze mocno protestowali, bo wcześniej jeden z zawodników "Blaugrany" zagrał ręką.
Okazję na podwyższenie wyniku miał niedługo później Dembele, lecz uderzył obok słupka. Ostatnie słowo należało jednak do Osasuny, którą w 87. minucie uszczęśliwił Ezequiel Avila.
Piłkarz gospodarzy doskoczył do wybitej przed pole karne piłki i mocnym strzałem pokonał Ter Stegena. Ostatecznie mecz zakończył się więc remisem 2:2, po którym "Barca" nadal jest dopiero ósma w ligowej tabeli.
Maciej Pietrasik12 Dec 2021 · 18:06