Kolejna wpadka Lazio. Porażka z kandydatem do spadku!

Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
UC Lecce wygrało u siebie z Lazio Rzym 2:1 (1:1) w meczu 31. kolejki Serie A. Dla gospodarzy to siódme zwycięstwo w sezonie i koniec serii sześciu kolejnych porażek.
Faworytem byli walczący o czołowe lokaty goście i to oni już w 5. minucie strzelili pierwszego gola. Felipe Caicedo wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy i trafił do siatki.
Lecce wyrównało po pół godzinie gry. Khouma Babacar oddał skuteczny strzał głową z pięciu metrów. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli prowadzić 2:1, ale Marco Mancosu zmarnował rzut karny.
Na początku drugiej połowy nie pomylił się za to Fabio Lucioni, który mocnym uderzeniem zapewnił swojemu zespołowi cenne zwycięstwo.
W tabeli Serie A Lazio jest wiceliderem z dorobkiem 68 punktów. Rzymianie po drugiej przegranej z rzędu zredukowali mocno swoje szanse, by powalczyć o mistrzostwo.
We włoskiej ekstraklasie może natomiast utrzymać się Lecce. Beniaminek wydostał się ze strefy spadkowej, ma na koncie 28 punktów, co daje siedemnastą lokatę.
Marcin Karbowski07 Jul 2020 · 21:39