Kolejna wpadka Napoli! Podopieczni Gennaro Gattuso musieli uznać wyższość Genoi [WIDEO]

Piłkarze Napoli do Genui pojechali po trzy punkty, ale zawiedli na całej linii. To podopieczni Davide Ballardiniego niespodziewanie wygrali 2:1 w meczu 21. kolejki Serie A.
"Azzurri" wciąż marzą o tym, by włączyć się do walki o mistrzowski tytuł. Ostatnie wyniki zespołu pozostawiają jednak wiele do życzenia. Po wpadkach ze Spezią czy Hellasem Werona podopieczni Gennaro Gattuso doznali kolejnej niespodziewanej porażki.
Tym razem piłkarzy Napoli zatrzymała Genoa. Katem okazał się Goran Pandev. 37-letni napastnik zdobył dwie bramki dla gospodarzy.
Najpierw trafił do siatki w 11. minucie gry. Po kwadransie dołożył do tego kolejne trafienie. W obu sytuacjach defensywa Napoli mogła zachować się znacznie lepiej.
Podopieczni Gennaro Gattuso szukali gola, która dałby im kontakt z rywalem. Brakowało im jednak skuteczności pod bramką Perina.
W poprzeczkę trafił Petagna, zaś Piotr Zieliński, który dziś zagrał z opaską kapitana, próbował z ostrego kąta zaskoczyć golkipera Genoi. Polak na boisku przebywał do 54. minuty. Wówczas został zastąpiony przez Insigne.
W drugiej połowie Napoli naciskało na przeciwników, jednak przez długi czas nie było w stanie sforsować dobrze ustawionej defensywy gospodarzy. Dopiero w 79. minucie Politano wbił piłkę do siatki.
Na więcej Napoli nie było stać. W doliczonym czasie gry przyjezdni domagali się podyktowania rzutu karnego. Powtórki pokazały, że Scamacca mógł przekroczyć przepisy, ale sędzia nie zareagował. Tym samym "Azzurri" ostatecznie doznali siódmej porażki w tym sezonie Serie A.
Daniel Makarewicz06 Feb 2021 · 22:37