Kolejna wpadka reprezentacji Francji w Lidze Narodów! Mistrzowie świata zremisowali z Austrią [WIDEO]

Austrii udało się powstrzymać reprezentację Francji. Podopieczni Ralfa Rangnicka zremisowali z mistrzami świata 1:1.
Francuzi niezbyt dobrze rozpoczęli zmagania w tegorocznej Lidze Narodów. W dwóch pierwszych kolejkach zdobyli zaledwie jeden punkt, przegrywając z Danią i remisując z Chorwacją.
Na początku dzisiejszego meczu obie strony miały problem z tworzeniem groźnych sytuacji. Aktywny w reprezentacji Francji był Antoine Griezmann, który często centrował w pole karne. Z wysokimi piłkami jednak spokojnie radził sobie Patrick Pentz.
W 36. minucie Austriacy otworzyli wynik spotkania. Do siatki trafił Andreas Weimann, który z bliskiej odległości wykończył kombinacyjną akcję. Był to jego pierwszy gol w narodowych barwach.
Do przerwy Austriacy prowadzili 1:0. Didier Deschamps musiał reagować, szukając nowych rozwiązań w ofensywie, zatem w drugiej połowie Kylian Mbappe zmienił Antoine'a Griezmanna.
W 56. minucie Kingsley Coman stanął przed dobrą szansą na doprowadzenie do remisu. Skrzydłowy Bayernu Monachium oddał jednak nieprecyzyjny strzał. W 67. minucie Mbappe podał do Karima Benzemy, który chciał oddać uderzenie, ale został zablokowany przez obrońców.
Dopiero w 83. minucie Francuzi doprowadzili do remisu. Na listę strzelców wpisał się Mbappe, dla którego był to już 27. gol w kadrze.
Po chwili Mbappe mógł skompletować dublet. Tym razem bramkarz Austrii zachował czujność, zbijając piłkę po strzale Francuza na poprzeczkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Francja zajmuje obecnie ostatnie miejsce w Grupie 1 Ligi A. Austria jest druga.
W drugim meczu tej grupy Chorwacja mierzyła się z Danią. "Vatreni" wygrali 1:0 po golu Mario Pasalicia.
Adam Kłos10 Jun 2022 · 22:36