Kolejna wygrana Piasta Gliwice w lidze

asinfo
W spotkaniu 14. Kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 2:0. Podopieczni Radoslava Latala odnieśli swoje dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie i umocnili się na pozycji lidera.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Gliwicach nie musieli zbyt długo czekać na pierwsze trafienie w tym meczu. Bowiem już w siódmej minucie gry na listę strzelców wpisał się Josip Barisić. Chorwat dostał precyzyjne podanie od Marcina Pietrowskiego, następnie minął jednego z obrońców i płaskim strzałem pokonał Konrada Forenca.

Po niespełna kwadransie od bramki gliwickiego zespołu swoją okazję mieli przyjezdni, ale strzał głową Michala Papadopulosa był minimalnie niecelny.

Dalsza część pierwszej części gry toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili sforsować obrony Zagłębia. Przyjezdni umiejętnie się bronili i sami również próbowali atakować bramkę strzeżoną przez Jakuba Szmatułę, jednak zabrakło skuteczności.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie miejscowi dążyli do podwyższenia prowadzenia. Swoich sytuacji nie wykorzystali jednak Martin Nespor, Bartosz Szeliga, a także Pietrowski. Bliski strzelenia bramki był również Kamil Vacek.

Starania Piasta przyniosły pozytywny efekt w 70 minucie gry. Vacek odebrał piłkę przeciwnikowi, następnie ograł obrońcę i wyłożył futbolówkę Barisiciowi, który bez najmniejszego trudu umieścił ją w siatce. Strzelając swojego drugiego gola, chorwacki napastnik ustalił wynik spotkania.

Dzięki wygranej, podopieczni Radoslava Latala umocnili się na prowadzeniu w tabeli Ekstraklasy. Gliwiczanie mają na swoim koncie 31 punktów, z kolei zawodnicy prowadzeni przez Piotra Stokowca wywalczyli do tej pory 18 "oczek" i znajdują się na dziewiątej lokacie.

****

Tak padły bramki:
7 Josip Barisić.
Chorwat dostał precyzyjne podanie od Marcina Pietrowskiego, następnie minął jednego z obrońców i płaskim strzałem pokonał Konrada Forenca.

70 Josip Barisić.
Vacek odebrał piłkę przeciwnikowi, następnie ograł obrońcę i wyłożył futbolówkę Barisiciowi, który bez najmniejszego trudu umieścił ją w siatce.

Zawodnik meczu: Kamil Vacek.
Czech rozegrał dobre spotkanie, które uhonorował asystą przy drugim trafieniu Josipa Barisicia. Defensywny pomocnik gliwickiego zespołu kilkakrotnie skutecznie odbierał piłkę swoim rywalom, dzięki czemu zapobiegał groźnym akcjom.

Ciekawostka meczu:
W składzie Piasta Gliwice zagrało dwóch byłych zawodników Zagłębia Lubin: Jakub Szmatuła oraz Kornel Osyra.