Łukasz Piszczek znów strzela! Borussia pewnie wygrywa z Freiburgiem [VIDEO]

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Borussia Dortmund pokonała u siebie SC Freiburg 3:1 (1:0) w pierwszym meczu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Signal-Iduna-Park całe spotkanie w ekipie gospodarzy zaliczył Łukasz Piszczek i był to występ udany. Prowadzenie miejscowym zapewnił tuż przed przerwą Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang, który zrównał się w ten sposób z Robertem Lewandowskim w klasyfikacji strzelców.

W 52 minucie Borussia podwyższyła. Akcję zainicjował i wykończył Łukasz Piszczek. Obrońca reprezentacji Polski najpierw zagrał do Castro, który wpadł w pole karne, posłał podanie wzdłuż linii bramkowej, jednak to podanie zablokował jeden z defensorów. Piłka trafiła pod nogi Piszczka, który mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi.

Kwadrans po wznowieniu gry przyjezdni odpowiedzieli kontaktową bramką Maksimiliana Philippa, ale na więcej nie było ich stać. Sukces BVB przypieczętował jeszcze po koronkowej akcji w doliczonym czasie gry Portugalczyk Raphael Guerreiro.

Dzięki czwartej wygranej w sezonie podopieczni Thomasa Tuchela awansowali na pozycję lidera tabeli. Beniaminek z Bryzgowi doznał natomiast trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i jest na dziewiątym miejscu w klasyfikacji.