Kolejne trafienie Teodorczyka! Gol Polaka zapewnił zwycięstwo Anderlechtowi

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Royal Sporting Charleroi przegrał u siebie z Anderlechtem Bruksela 1:2 (0:1) w meczu drugiej kolejki grupy mistrzowskiej rozgrywek belgijskiej Jupiler Pro League.
Prowadzenie obrońcom tytułu zapewnił już po trzech minutach gry Japończyk Ryota Morioka. Dwie minuty po zmianie stron do wyrównania doprowadził Senegalczyk Amara Baby.
Radość gospodarzy nie była zbyt długa, bowiem siedemnaście minut później rzut karny wykorzystał Łukasz Teodorczyk. Dla napastnika reprezentacji Polski, który zaliczył pełne spotkanie, było to jedenaste trafienie w tym sezonie.
Stołeczne "Fiołki" dzięki tej wygranej przesunęły się na drugiej miejsce w tabeli. "Les Zebres" doznali natomiast drugiej porażki z rzędu i pozostali na czwartej lokacie.