Kolejne zwycięstwo Borussii Moenchengladbach

ninopavisic / shutterstock.com
Borussia Moenchengladbach wygrała z FC Nuernberg 2:0 we wtorkowym meczu 16. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 45. minucie. Wówczas sędzia podyktował rzut karny za faul Ondreja Petraka. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Thorgan Hazard, ale piłka po jego strzale powędrowała tuż nad poprzeczką.
Ekipa "Źrebaków" wyszła na prowadzenie dopiero po przerwie - w 47. minucie jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Thorgan Hazard, który przechwycił futbolówkę po podaniu Ibrahima Traore i umieścił ją w pustej bramce.
Wynik starcia na 2:0 ustalił w 86. minucie Alassane Plea. Francuski napastnik w 86. minucie wykorzystał dośrodkowanie Mickaela Cuisance'a i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Podopieczni Dietera Heckinga mają na koncie 33 punkty i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, z kolei zawodnicy Michaela Kollnera z dorobkiem 11 "oczek" plasują się na 17. pozycji.
Kamil Kaczmarek18 Dec 2018 · 20:42