Kolejne zwycięstwo Clippers. Gortat bliski double-double

360b/Shutterstock
Los Angeles Clippers pokonali na wyjeździe Brooklyn Nets 127:119 w sobotnim meczu ligi NBA. Dla drużyny z Kalifornii to czwarte z rzędu zwycięstwo. Marcin Gortat przebywał na parkiecie 15 minut i zdobył w tym czasie 10 punktów (5/6 z gry) oraz miał osiem zbiórek.
Po trzech kwartach nic nie wskazywało na zwycięstwo gości. To bowiem zespół Nets miał dziewięć "oczek" przewagi. Ostatnia ćwiartka należała jednak do gości, którą wygrali aż 37:22. 28 punktów zdobył dla nich Danilo Gallinari, a 27 Tobias Harris. Świetnie w ostatniej części gry spisał się Montrezl Harrel, który rzucił w niej 10 ze swoich 16 "oczek". 24-latek zebrał także 10 piłek na tablicach.
Clippers pierwszy raz na prowadzenie w meczu wyszli na 8:21 przed końcową syreną. - Tak naprawdę to nic nie miało sensu w tym meczu. To było spotkanie wbrew logice i musieliśmy znaleźć taką piątkę graczy, którzy zanotują dobrą serię - powiedział Doc Rivers, trener Clippers, którzy wygrali szósty raz w ostatnich siedmiu meczach.
Natomiast Nets doznali czwartej porażki w pięciu ostatnich spotkaniach. Jarrett Allen zdobył dla nich 24 punkty i 11 zbiórek, natomiast D'Angelo Russell dołożył 23 "oczka" i 10 asyst. Podopieczni Kenny'ego Atkinsona zajmują dziewiąte miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 7-10. W kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Miami Heat.
Zespół z Kalifornii plasuje się na czwartej pozycji na Zachodzie z 10 zwycięstwami i pięcioma porażkami. Jego kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Atlanta Hawks.