Kolejne zwycięstwo Igi Świątek! Świetna forma Polki, była liderka światowego rankingu pokonana

Xinhua / Pressfocus
Iga Świątek wygrała 2:1 (6:3, 2:6, 6:1) z Wiktorią Azarenką w ćwierćfinale turnieju WTA w Adelaide.
Turniej w Adelaide otwiera nowy sezon i jest jednocześnie "przetarciem" przed zaplanowanym na 17 stycznia Australian Open. Zanim Świątek zmierzyła się z Azarenką, w poprzednich dwóch rundach ograła najpierw Darię Saville, a następnie Leylah Fernandez. Białorusinka z kolei uporała się z Paulą Badosą oraz Priscillą Hon.
Pierwszy set polsko-białoruskiego pojedynku należał do Igi. Świątek dwukrotnie przełamała doświadczoną rywalkę i triumfowała 6:3 w 43 minuty.
Odpowiedź Azarenki była jednak natychmiastowa. W drugim secie reprezentantka Białorusi pozwoliła Świątek na zgarnięcie jedynie dwóch gemów, zwyciężając 6:2 w jeszcze krótszym czasie niż wcześniej Polka, bo w 39 minut.
O awansie do półfinału musiał zatem zadecydować set numer trzy. Iga Świątek doskonale go rozpoczęła, bo na start przełamała Azarenkę, a następnie "poprawiła" ten wynik skuteczną grą przy własnym serwisie. W trzecim gemie Idze znów udało się przełamać rywalkę, co otworzyło jej furtkę do pewnej wygranej. Skończyło się na wyniku 6:1 dla 20-letniej reprezentantki Polski.
W półfinale turnieju w Adelaide Iga Świątek zagra z Ashleigh Barty. Ten mecz zaplanowano na sobotę 8 stycznia na 9:30.
Tomasz Bratkowski07 Jan 2022 · 11:42