Kolejne zwycięstwo Leeds United. Drużyna Mateusza Klicha o krok od awansu do Premier League

Mark D Fuller / PressFocus
Piłkarze Leeds United są już o krok od awansu do Premier League. Dziś drużyna Mateusza Klicha pokonała w 44. kolejce Championship Barnsley 1:0 (1:0).
Marcelo Bielsa jest bliski wprowadzenia Leeds United do Premier League. Dziś jego podopieczni wykonali ważny krok, pokonując Barnsley 1:0.
W pierwszej połowie padł jeden gol. W 28. minucie piłkę do własnej bramki skierował Michael Sollbauer. Duży udział w tej akcji miał Mateusz Klich.
Polak w tym sezonie był jedną z najważniejszych postaci w drużynie Marcelo Bielsy. Pomocnik dziś rozegrał 92. mecz z rzędu w podstawowym składzie Leeds.
Po przerwie goście szukali wyrównania, ale ich starania nie przyniosły efektu. Z kolei ekipa gospodarzy skupiła się na utrzymaniu wyniku - co ostatecznie jej się udało.
Z Championship do Premier League bezpośrednio awansują dwa pierwsze zespoły. Obecnie liderem tabeli jest Leeds z 87 punktami na koncie. Drugie miejsce zajmuje West Bromwich Albion - 82 "oczka". Na trzeciej lokacie sklasyfikowane jest Brenford - 81 pkt. Do końca rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki.
oznacza, że Leeds brakuje już tylko punktu, aby zapewnić sobie awans do elity.
Daniel Makarewicz16 Jul 2020 · 20:03