Kolejne zwycięstwo Milanu. Rzut karny na wagę sukcesu

Ververidis Vasilis/Shutterstock
AC Milan wygrał u siebie z Parmą Calcio 1913 2:1 w pierwszym niedzielnym meczu 14. kolejki włoskiej Serie A. Wszystkie gole zostały strzelone po przerwie.
Na początku drugiej połowy prowadzenie objęli goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gola głową strzelił Roberto Inglese. Odpowiedź "Rossonerich" była bardzo szybka. Świetny strzał z powietrza oddał Patrick Cutrone.
W 70. minucie drużyna z San Siro prowadziła już 2:1. Rzut karny na gola pewnie zamienił Franck Kessie. Arbiter podyktował "11" dzięki pomocy systemu VAR. Jeden z defensorów gości przyjął sobie bowiem piłkę w polu karnym ręką.
Po tym zwycięstwie podopieczni Gennaro Gattuso zajmują czwarte miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 25 punktów. W następnej kolejce zagrają u siebie z Torino FC.
Natomiast beniaminek plasuje się na szóstej pozycji z 20 "oczkami" koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Chievo Werona.
Kamil Kaczmarek02 Dec 2018 · 14:29