Kolejne zwycięstwo polskich siatkarek na mistrzostwach świata! Biało-czerwone zdeklasowały rywalki [WIDEO]

Piotr Matusewicz/Pressfocus
Polskie siatkarki kontynuują passę zwycięstw na mistrzostwach świata. Dziś w trzech setach (25:17, 25:18, 25:16) pokonały Koreę Południową.
Polki idealnie rozpoczęły zmagania na mistrzostwach świata. W pierwszych dwóch spotkaniach nasze reprezentantki pokonały Chorwację i Tajlandię.
Dzisiejszy mecz mógł być szczególny dla selekcjonera biało-czerwonych. Stefano Lavarini w latach 2019-2021 prowadził Koreę Południową.
Początkowo obie drużyny szły punkt za punkt. W końcu Koreanki wyszły na prowadzenie 8:6 po asie serwisowym. Polki szybko doprowadziły jednak do remisu po autowym ataku rywalek. W końcówce pierwszego seta biało-czerwone zanotowały piękną serię punktową. Olivia Różański zaskakiwała rywalki skutecznymi atakami oraz grą blokiem.
Po przechodzącej piłce Magdalena Stysiak sprawiła, że Polska prowadziła już różnicą pięciu punktów. Ostatecznie ekipa Lavariniego wygrała pierwszego seta do 17 po skutecznym bloku duetu Agnieszka Korneluk - Magdalena Stysiak.
Polki udanie rozpoczęły również drugą odsłonę spotkania. Na lewym skrzydle skutecznością brylowała Zuzanna Górecka. Fantastyczne bloki Stysiak i Korneluk sprawiły, że Koreanki przegrywały już 9:14. Biało-czerwone nie wypuściły wypracowanej przewagi i po skutecznym ataku Góreckiej wygrały drugiego seta do 18.
Trzeci set był jednocześnie ostatnim w tym spotkaniu. W reprezentacji Polski nadal najlepiej radziły sobie liderki. Górecka perfekcyjnie radziła sobie z przyjęciem, Stysiak dominowała pod siatką, swoje punkty ze skrzydła dokładała Różański. Kilka punktów dzięki skutecznej zagrywce zdobyła też Katarzyna Wenerska. Polska wygrała ostatniego seta wynikiem 25:16.
Polki nie będą miały wiele czasu na odpoczynek i regenerację. Już jutro podopieczne Lavariniego zmierzą się z Dominikaną.
Polska - Korea Południowa 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)