Kolejne zwycięstwo Romy, dublet Dzeko

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
W drugim sobotnim meczu 30. kolejki Serie A piłkarze AS Romy pokonali 2:0 Empoli FC. Dublet ustrzelił bośniacki napastnik, Edin Dżeko.

Całe spotkanie w barwach rzymian rozegrał reprezentant Polski, Wojciech Szczęsny, natomiast bramki Empoli bronił były golkiper Górnika Zabrze, Łukasz Skorupski, który dwukrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki.

Pierwszy gol na Stadio Olimpico padł w 12. minucie starcia, kiedy to Bośniak po uderzeniu głową z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki. W 35. minucie Szczęsny wybronił natomiast strzał Guido Marilungo. Wynik ustalił wspomniany Dzeko w 56. minucie pojedynku, dzięki dograniu Mohameda Salaha, który zresztą sam, co najmniej raz, miał szansę na podwyższenie prowadzenia. Niestety, nie udało mu się to.

To 22. zwycięstwo Romy w obecnych rozgrywkach.