Kolejne zwycięstwo Stade Rennes

Kuso, wikipedia
Piłkarze Stade Rennes pokonali u siebie Stade Malherbe Caen 3:1 (1:1) w przedostatnim niedzielnym meczu 28. kolejki rozgrywek Ligue 1.
Na Roazhon Park prowadzenie przyjezdnym zapewnił po dwudziestu minutach gry kapitalnym uderzeniem z dystansu Czadyjczyk Rodrigue Casimir Ninga. Sześć minut przed przerwą wyrównał płaskim strzałem z rzutu wolnego Benjamin Bourigeaud.
Grających blisko godzinę w osłabieniu gości po zmianie stron pogrążyli Adrien Hunou i Senegalczyk M'Baye Babacar Niang, którzy wykańczali skutecznie w polu karnym rywali przebojowe szarże Senegalczyka Ismaily Sarra.
Dzięki jedenastej wygranej w sezonie zespół z Bretanii awansował na ósme miejsce w tabeli. Drużyna z Normandii doznała natomiast czternastej porażki w bieżących rozgrywkach i wciąż jest przedostatnia w klasyfikacji.