Kolejny awans Polski w klasyfikacji medalowej IO w Tokio. Jesteśmy już w drugiej dziesiątce

Za polskimi sportowcami dwa znakomite dni podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. "Biało-Czerwoni" zanotowali kolejny awans w klasyfikacji medalowej. Obecnie plasują się na dziewiętnastym miejscu.
Długo było trzeba czekać na pierwszy krążek dla naszych reprezentantów podczas zawodów w Japonii. Niemoc 28 lipca przełamały wioślarki, sięgając po srebro w czwórce podwójnej.
W sobotę świętowaliśmy pierwsze złoto, zdobyte przez sztafetę mieszaną 4x400 metrów. Znakomite w wykonaniu "Biało-Czerwonych" były jednak przede wszystkim ostatnie dwa dni.
We wtorek mistrzynią olimpijską została Anita Włodarczyk. Srebrny medal trafił do Karoliny Naji oraz Anny Puławskiej, a brązowe do Tadeusza Michalika oraz Malwiny Kopron.
Środa była dla naszych sportowców równie udana. Najpierw po srebro w żeglarstwie sięgnęły Jolanta Ogar-Hill oraz Agnieszka Skrzypulec, później brąz w biegu na 800 metrów wywalczył Patryk Dobek, aż w końcu mistrzem olimpijskim w rzucie młotem został Wojciech Nowicki, a trzecie miejsce w tym konkursie zajął Paweł Fajdek.
Dzięki temu "Biało-Czerwoni" przesunęli się na 19. miejsce w klasyfikacji medalowej. Łącznie mają 10 krążków - trzy złote, trzy srebrne oraz cztery brązowe.
Pierwsze miejsce wciąż zajmują Chińczycy, którzy zgarnęli 70 krążków, w tym aż 32 złote. Na drugim miejscu plasują się Amerykanie, a na trzecim gospodarze zawodów, Japończycy.