Kolejny gol Karola Świderskiego. Polski napastnik na czele klasyfikacji strzelców [WIDEO]

Giannis Papanikos / Shutterstock.com
PAOK wygrał 2:1 (0:1) z PAS Giannina w meczu 9. kolejki greckiej ekstraklasy. Jedną z bramek dla ekipy z Salonik zdobył Karol Świderski.
PAOK był zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia. Po pierwszej połowie przegrywał jednak 0:1. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Erramuspe i tym samym dał niespodziewane prowadzenie przyjezdnym.
Ekipa z Salonik zdołała odwrócić losy meczu. Sygnał do odrabiania strat dał Karol Świderski. Polak do siatki trafił w 52. minucie. Napastnik z bliska dobił piłkę, którą chwilę wcześniej odbił golkiper rywali.
W 57. minucie znów dał o sobie znać Erramuspe. Tym razem Argentyńczyk jednak zapisał się w protokole w niechlubny sposób. Dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.
PAOK grał w przewadze, ale remis utrzymywał się aż do doliczonego czasu gry. Wówczas piłkę do siatki skierował El Kaddouri i utonął w ramionach kolegów.
Świderski w tym sezonie ligi greckiej ma na swoim koncie 5 goli i znajduje się na czele klasyfikacji najlepszych strzelców. Identycznym dorobkiem mogą pochwalić się Barrales i El Arabi.
PAOK obecnie zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie ma 18 punktów.
Daniel Makarewicz22 Nov 2020 · 20:41