Kolejny gol Lukasa Podolskiego dla Górnika Zabrze! Posłał pocisk pod poprzeczkę [WIDEO]

Tomasz Kudala / PressFocus
Górnik Zabrze pokonał Śląsk Wrocław w meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 (0:0). Jedną z bramek zdobył Lukas Podolski.
W 10. minucie Janża dośrodkował z rzutu wolnego, a Gryszkiewicz głową wpakował piłkę do siatki. Gol nie został jednak uznany ze względu na pozycję spaloną.
Z kolei tuż przed końcem pierwszej połowy Dadok wpadł w pole karne rywala i zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Matus Putnocky zdołał jednak odbić piłkę.
Do przerwy było 0:0, a worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. W 49. minucie Dadok przytomnie odegrał na jedenasty metr do Bartosza Nowaka, a ten umieścił futbolówkę w siatce.
Kilka chwil później było już 2:0. Do siatki znów trafił Nowak. 28-latek odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i oddał sytuacyjny strzał.
Kropkę nad "i" w przypadku zabrzan postawił Lukas Podolski. Napastnik huknął pod poprzeczkę i Putnocky nie miał nic do powiedzenia.
Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Łyszczarz, który popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego.
Ostatecznie Górnik zgarnął komplet punktów. Dzięki temu na swoim koncie ma 24 "oczka", czyli tyle samo co Śląsk.
Daniel Makarewicz03 Dec 2021 · 22:29