Kolejny gol Wilczka, zwycięstwo Broendby

brondby.com
Brondby IF pokonało na wyjeździe Viborg FF 2:1 w niedzielnym meczu 16. kolejki duńskiej Superligi. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Kamil Wilczek.

Reprezentant Polski trafił do siatki rywali już w 7. minucie spotkania. Na trafienie Polaka dopiero w drugiej połowie odpowiedział Christian Sivebaek, który doprowadził do wyrównania. Gola na wagę wygranej Brondby IF strzelił w 72. minucie Andrew Hjulsager.

Reprezentant Polski opuścił boisko w 64. minucie i został zmieniony przez Christiana Jakobsena. W trwającym sezonie 28-letni napastnik strzelił w duńskiej ekstraklasie już dziewięć goli i zanotował trzy asysty.

Brondby IF zajmuje drugie miejsce w tabeli Superligi i trafi do lidera, FC Kopenhaga trzy punkty. Viborg FF plasuje się na 12. pozycji.