Kolejny kapitalny mecz Jamesa Hardena i zwycięstwo Rockets

Game Face, wikicommons
Houston Rockets pokonali u siebie Utah Jazz 102:97 w poniedziałkowym meczu ligi NBA. Kolejne świetne spotkanie rozegrał James Harden.
- Wiem, że on jest MVP. Jednak poziom jego gry w naszych trzech lub czterech ostatnich meczach jest już naprawdę wysoki. Lepiej niż obecnie nigdy nie grał - powiedział Mike D'Antoni, trener Rakiet.
Harden w poniedziałek zdobył 47 punktów, miał sześć zbiórek i pięć asyst. Rakiety wygrały czwarty mecz z rzędu i był to też ich pierwszy triumf w sezonie nad Jazz po dwóch wcześniejszych porażkach. "Brodacz" w poprzednich swoich występach zanotował niesamowite triple-double z 50 punktami w wygranej z Lakers, a także kolejne triple-double w zwycięskim spotkaniu z Grizzlies.
- On jest najlepszym ofensywnym zawodnikiem jakiego widziałem. Poważnie. Potrafi wbić się pod kosz, potrafi rzucać. Niesamowicie kozłuje, więc każdy kto gra przeciwko niemu ma ciężko. On nie przejmuje się niczym co robi jego przeciwnik - stwierdził Chris Paul, zdobywca 11 punktów.
Na początku czwartej kwarty Rakiety miały dwucyfrową przewagę. Jazz udało się ją zniwelować na około dwie minuty przed końcową syreną. "3" Hardena i dwa trafione rzuty wolne na około 60 sekund przed końcem dały drużynie z kosmicznego miasta prowadzenie 99:94, którego nie oddali już do końca.
Po tym zwycięstwie zespół z Teksasu zajmuje 10. miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 15-14. Jego kolejnym rywalem będą Washington Wizards. Natomiast Jazz, dla których w poniedziałek 23 punkty zdobył Donovan Mitchell, plasują się na 14. pozycji z 14 zwycięstwami i 17 porażkami. W następnym meczu zmierzą się z Golden State Warriors.