Kolejny krok Napoli w kierunku mistrzostwa! Krzysztof Piątek nie wykorzystał świetnej okazji [WIDEO]

Napoli odniosło kolejne zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Ekipa Luciano Spallettiego pokonała Salernitanę 2:0.
Wynik spotkania mógł otworzyć Krzysztof Piątek. W 22. minucie Polak oddał strzał, z którym jednak poradził sobie dobrze ustawiony Alex Meret.
Pierwszą groźną okazję dla Napoli wykreował sobie Victor Osimhen. Strzał snajpera "Azzurrich" obronił Guillermo Ochoa. W 34. minucie Nigeryjczyk trafił do siatki, jednak ten gol nie został uznany z powodu spalonego.
Tuż przed przerwą neapolitańczycy w końcu wyszli na prowadzenie. Ochoę pokonał Giovanni Di Lorenzo.
Neapolitańczycy doskonale rozpoczęli drugą połowę. W 48. minucie Osimhen dopiął swego i podwyższył prowadzenie "Azzurrich".
W kolejnych minutach goście z Neapolu kontrolowali przebieg spotkania. Piłkarze Salernitany mieli niskie posiadanie piłki, przez co nie potrafili stworzyć wielu groźnych sytuacji pod bramką Mereta. Dopiero w 83. minucie jeden z defensorów "Azzurrich" popełnił błąd, piłka trafiła pod nogi Krzysztofa Piątka, który oddał strzał w słupek.
Ostatecznie liderzy Serie A wygrali 2:0. Po zwycięstwie przewaga Napoli nad drugim w tabeli AC Milanem wynosi 12 punktów. Z kolei Salernitana plasuje się na 16. lokacie.
Adam Kłos21 Jan 2023 · 19:57