Kolejny świetny start Moniki Hojnisz. Polska biathlonistka blisko podium

Julia_Sadykova/Shutterstock
Monika Hojnisz zajęła piąte miejsce w sprincie w Hochfilzen. Wygrała Dorothea Wierer.
Dla Polki, która była bezbłędna na strzelnicy, to kolejny udany występ w tym sezonie Pucharu Świata. Po trzech indywidualnych biegach zajmuje czwarte piąte miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.
Szansę na poprawę tej pozycji będzie miała w sobotnim biegu pościgowym, w którym wystartuje ze stratą blisko pół minuty do zwycięskiej dzisiaj Wierer. Znacznie mniejsza będzie strata do miejsca na podium - trzecia w sprincie Jekaterina Jurłowa wyprzedziła naszą zawodniczkę o cztery sekundy.
W biegu pościgowym wystartuje jeszcze Kamila Żuk, która dzisiaj zajęła 48. miejsce. Do sobotniego wyścigu nie zakwalifikowały się Kinga Zbylut (61. miejsce) i Karolina Pitoń (85. miejsce).
Kamil Kaczmarek13 Dec 2018 · 15:41
Źródło: biathlon.pl