Kolejny świetny wyścig Jakuba Majerskiego! Polak znalazł się w olimpijskim finale

Wojciech Szubartowski / Pressfocus
Jakub Majerski zajął siódme miejsce w półfinale wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. Popłynął wolniej niż w piątkowych eliminacjach, ale w sobotę powalczy o olimpijski medal.
W eliminacjach 100 metrów stylem motylkowym na starcie stanęło dwóch Polaków. Do półfinału nie zdołał awansować doświadczony Paweł Korzeniowski, ale dokonał tego Jakub Majerski.
17-latek pobił przy tym rekord Polski, po raz pierwszy w karierze schodząc poniżej 51 sekund. W piątek nasz zawodnik stanął na starcie półfinału.
Tym razem osiągnął nieco słabszy rezultat. Po połowie dystansu plasował się w końcówce stawki. Na finiszu zaczął jednak wyprzedzać kolejnych rywali.
Ostatecznie w swoim wyścigu zajął trzecie miejsce. Czas 51,24 sekundy dał mu awans do sobotniego finału. Ogółem Majerski miał siódmy rezultat w całej stawce.
Bezkonkurencyjny okazał się główny faworyt do złota, Amerykanin Caeleb Dressel. Z czasem 49,71 ustanowił on nowy rekord olimpijski. Jako jedyny złamał barierę 50 sekund.
Wynik Majerskiego z piątkowych eliminacji przebiło jeszcze dwóch zawodników - Kristof Milak z Węgier oraz Noe Ponti ze Szwajcarii. Finał zaplanowano na sobotę, na 3:30 czasu polskiego.
Maciej Pietrasik30 Jul 2021 · 03:54