Kolejny triumf polskich szczypiornistów! "Biało-Czerwoni" nie dali szans Urugwajowi

Reprezentacja Polski odniosła kolejne zwycięstwo na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Polacy wygrali 30:16 (14:9).
Po fenomenalnym triumfie nad Brazylią kadra prowadzona przez Patryka Rombla awansowała do kolejnej fazy turnieju. "Biało-Czerwoni" tym razem trafili do grupy, w której czekali na nich właśnie Urugwajczycy, ale także Węgrzy i Niemcy.
Urugwajczycy po raz pierwszy biorą udział w Mistrzostwach Świata. Brak doświadczenia nie zdeprymował "Urusów", którzy zwłaszcza w pierwszej połowie postawili trudne warunki, tocząc w miarę wyrównany pojedynek.
W pierwszej części Polacy grali nieskutecznie w ofensywie, ale udało im się hamować zapędy rywali w ataku. Wyróżniali się Szymon Sićko i Jan Czuwara, a do przerwy nasi schodzili z pięciobramkową przewagą.
Rywale dobrze zaczęli drugą połowę, zmniejszając nieco straty. Na szczęście wtedy obudził się jeden z liderów polskiej drużyny, Arkadiusz Moryto, strzelec siedmiu goli. Dobrze pracowała także defensywa, neutralizując zapędy ekipy z Ameryki Południowej. W pewnym momencie nasze "Orły" uciekły na dystans aż 13 bramek różnicy. W końcówce wszystko było już przesądzone.
W sobotę Polska zagra o godzinie 18:00 z Węgrami. Dwa dni później "Biało-Czerwonych" czeka konfrontacja z Niemcami, który rozpocznie się o godzinie 20:30.
Adam Kłos21 Jan 2021 · 16:54