Kolumbia wciągnęła nas nosem! Kompromitacja Polaków i żegnamy się z mundialem [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Polska przegrała z reprezentacją Kolumbii 0:3 i straciła szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek.
Relację na żywo z tego spotkania przeczytasz TUTAJ.
Początek meczu był pełen nerwów i walki. Polacy ruszyli na przeciwnika z energią, jakiej w starciu z Senegalem nie widzieliśmy. Agresja w odbiorze, ostra gra na kontakcie - widać było, że nasi gracze chcą się zrehabilitować za poprzednie spotkanie.
Bezpośrednich starć nie brakowało przez całą pierwszą połowie. To Lewandowski nadepnął na rękę rywala, to Pazdan dostał łokciem od Falcao. Ani jedni, ani drudzy nie odstawiali nogi, a sędzia nie zdecydował się na sięgnięcie po kartki.
Z upływem czasu zarysowała się przewaga Kolumbii. Ich ataki były bardziej składne i raz po raz próbowali swoich sił przed bramką Szczęsnego. Z kolei Polacy wcielali w życie dość toporną taktykę: wślizg, przejęcie piłki i długa piłka do przodu.
W 37. minucie Cuadrado, który brylował na prawie stronie, minął dwóch naszych obrońców i dopiero Szczęsny uratował drużynę przed stratą bramki. W 40. minucie było już 1:0 dla Kolumbii! Yerry Mina był niepilnowany (Bednarek odpuścił krycie) na piątym metrze, wyskoczył do piłki i głową skierował ją do bramki. Asystę przy tym trafieniu zaliczył James Rodriguez.
W drugiej połowie Polacy walczyli o pozostanie na mundialu. W grzej naszej drużyny niewiele się jednak zmieniło. Podopieczni Adama Nawałki mieli olbrzymie problemy z konstruowaniem ataków. Defensywa Kolumbii nawet nie musiała się specjalnie wysilać, żeby nie dopuścić Polaków pod bramkę Ospiny.
W 58. minucie w końcu udało się stworzyć pierwszą groźną sytuację. Lewandowski dostał długa piłkę w pole karne, jednak w sytuacji sam na sam uderzył wprost w golkipera rywali. W 57. minucie na boisku pojawił się Kamil Grosicki, jednak w grze polskiej reprezentacji niewiele się zmieniło.
Za to Kolumbijczycy wyprowadzili kolejny cios. Falcao dostał prostopadłą piłkę od Quintero i pokonał Szczęsnego w sytuacji sam na sam. W 75. minucie kolejną akcję przeprowadzili nasi rywale. Falcao zagrał do Cuadrado pewny strzałem podwyższył wynik spotkania.
W 80. minucie na boisku pojawił się Kamil Glik, który wrócił do gry po kontuzji barku. W 88. minucie Lewandowski oddał groźny strzał na bramkę Kolumbii, ale Ospina popisał się świetną interwencją.
Polska ostatecznie przegrała z Kolumbią 3:0. Po dwóch spotkaniach Polacy mają na koncie zero punktów i zero szans na wyjście z grupy.
Daniel Makarewicz24 Jun 2018 · 21:55