Komplet zwycięstw Chelsea w Lidze Europy. "The Blues" rozbili PAOK

Ververidis Vasilis / shutterstock.com
Piłkarze Chelsea FC pokonali przed własną publicznością PAOK FC 4:0 (2:0) w meczu 5. kolejki grupy L Ligi Europy.
Goście spotkania już od 7. minuty grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką za faul został ukarany Evgen Khacheridi.
Dwadzieścia minut później gospodarze strzelili pierwszego gola. Wówczas Olivier Giroud przyjął w polu karnym podanie od Pedro i uderzeniem w lewy dolny róg pokonał golkipera rywali.
W 37. minucie prowadzenie "The Blues" powiększył francuski napastnik, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Giroud po zagraniu Cesca Fabegrasa oddał celny strzał z pierwszej piłki.
Bramkę na 3:0 zdobył w 60. minucie Callum Hudson-Odoi, a przy jego trafieniu asystował Cesc Fabregas. Wynik starcia na 4:0 ustalił w 78. minucie Alvaro Morata. Hiszpan najwyżej wyskoczył do futbolówki zagranej przez Calluma Hudsona-Odoia i uderzeniem głową umieścił ją w siatce.
Podopieczni Maurizio Sarriego zanotowali piątą z rzędu wygraną i z kompletem punktów przewodzą grupie L, mając jednocześnie zapewniony awans do 1/8 finału. BATE i MOL Vidi, które zajmują kolejno drugie i trzecie miejsce, mają na koncie po sześć punktów. Ostatnią pozycję z dorobkiem trzech "oczek" okupuje PAOK.